SANATÇI KADIN AKADEMİSYENLERİN ESERLERİ, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NDE SERGİLENDİ

60 üniversiteden 152 kadın sanatçı akademisyene ait eserler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin sanal sergisinde sanatseverlerle buluştu...

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü her yıl birbirinden anlamlı bir dizi etkinlikle kutlayan Trakya Üniversitesi, bu yıl da kadın emeğini ve dayanışmasını ön plana çıkaracak bir sergiye ev sahipliği yaptı. Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öncülüğünde Dekan Prof. Melihat Tüzün tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Sanatçı Kadın Akademisyenler Ulusal Sergisi”ne, Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki üniversitelerde görev yapan kadın sanatçı akademisyenlerin birlikteliği damga vurgu.

Pandemi kuralları çerçevesinde bu yıl sanal ortamda gerçekleştirilen sergide, 60 farklı üniversiteden 152 kadın sanatçı akademisyen bir araya gelerek kadın emeğinin herkese örnek olacak dayanışması ve birlikteliğini, sergiledikleri eserlerle gözler önüne serdi.

Ülkemizde güzel sanatlar alanında çalışma yürüten kadın akademisyenlerin farklı anlayış ve yorumlarıyla yaptığı eserlerden oluşan “Sanatçı Kadın Akademisyenler II. Ulusal Karma Sergisi” insan hakları temelinde kadınların siyasi, ekonomik ve sosyal bilincinin geliştirilmesine ve başarılarının kutlanmasına ayrılan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde izleyiciyle buluştu.

Trakya Üniversitesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi’nin dijital platformlarında ziyarete açılan serginin videosunu aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

LİNK
Ek Resimler
Bu içerik 11.03.2021 tarihinde yayınlandı ve toplam 248 kez okundu.